TradičníRecepty.cz – Kalorická kalkulačka pomáhá s orientací v jídlech

tradicni receptyNový rok 2013 začalo mnoho Čechů s předsevzetím zhubnout, jíst méně a střídměji nebo konzumovat zdravější jídlo. Aby se jim tato přání vyplnila, mohou si kalorickou hodnotu jídel spočítat pomocí kalorické kalkulačky.

Kalorická kalkulačka je novoroční novinkou webu o vaření www.TradičníRecepty.cz. Každý z receptů, kterých je na webových stránkách portálu více než 6300, tak nyní nově obsahuje informaci o kalorické hodnotě. Tu uživatel získá pomocí kalorické kalkulačky.

„Díky kalorické kalkulačce si každý návštěvník může během několika málo sekund spočítat kalorickou hodnotu daného receptu a jednoduše tak zjistit, zda si dané jídlo můžeme z kalorického pohledu připravit anebo ne, “ vysvětluje novou funkci manažer projektu Jiří Poláček.

Recepty, u nichž jsou suroviny doplněny o informaci s potřebným množstvím pro přípravu daného jídla, je kalorická kalkulačka automaticky před vyplněná. Pokud množství suroviny u daného receptu chybí, návštěvník webu ho doplní ručně, a výsledná kalorická hodnota se mu okamžitě zobrazí.

„Z receptů, které si uživatel takto kaloricky otestuje a splní jeho očekávání, si pak navíc může vytvořit vlastní kuchařku. Tu je pak možné jednoduše stáhnout do svého počítače a vytisknout si ji. Uživatel tak má kuchařku neustále u sebe nebo ji například může darovat někomu blízkému, “ přibližuje další novinku Poláček.

TradičníRecepty.cz je komunitní kuchařský web, který vlastními recepty tvoří sami uživatelé. Web přináší do segmentu webů o vaření inovativní a přehledný design, velmi rychlou orientaci a pokročilé vyhledávání např. podle surovin. Každý kuchař se může pochlubit svým pokrmem, nahrát jej na web do svého profilu a získat zpětnou vazbu od dalších uživatelů, kterých je na webu každý měsíc téměř 150.000.

Dobré jídlo je základ úspěšného dne a zdrojem dobré nálady. Inspiraci se spoustou námětů a užitečných rad pro zábavné vaření hledejte na www.TradičníRecepty.cz.

Obr. 1 – náhled kalorických tabulek na webu TradičníRecepty.cz
tradicni recepty web

Obr. 2 – náhled webu TradičníRecepty.cz
kaloricka kalkulacka

Zanechte komentář