Anecoop – Pestrá nabídka kvalitních španělských vín – nyní dostupná i v České republice

venta-del-puerto-n18-cervene-sucheZnačka Anecoop, která je španělským lídrem v exportu čerstvého ovoce a zeleniny v Evropě, v roce 1986 rozšířila své portfolio o nabídku vín. Španělsko je totiž jednou z vinařských velmocí světa – plochou vinic je dokonce největší. Jednou z velkých výhod této značky je pestrost nabídky. Nabízí totiž vína z různých zeměpisných oblastí. Dnes nám konkrétně představí tři skupiny vín z oblasti Valencie.

Valencie je přímořskou oblastí, kde má Středozemní moře obecně velký vliv. Co se týče vína, najdeme zde jak typicky španělské odrůdy jako je Tempranillo či Garnacha, tak i odrůdy známé ze světového sortimentu – např. Chardonnay, Cabernet Sauvignon či Syrah. Oblast Valencie je proslavená především díky odrůdě Moscatel.

Bílé šumivé víno Reymos classic se vyrábí od roku 2004. Za tu dobu získalo velké množství různých ocenění všude na světě – od Ruska, přes Belgii až po USA, například v roce 2006 byl oceněn 89/100 body štítkem Flare. Jedná se o sladké víno, stoprocentní muškát z Alexandrie. Při jeho výrobě se používá tzv. metoda Charmat, což je princip zastavení fermentace. Z řady Reymos je k dostání ještě Reymos Brut, Reymos Seleccion a Reymos 1918, přičemž ve všech případech jedná o šumivá vína.

Další řadou je Venta del Puerto. Ta se vyrábí od roku 2006 ve dvou variantách – N12 a N18 a v amerických dubových sudech zraje nejméně 12 měsíců. Víno je složené z vín Tempranillo, Cabernet Sauvignon, Syrah a Merlot, a vyrábí se pouze v omezeném množství 23 000 lahví. Tento produkt byl několikrát oceněn ve významných španělských i zahraničních soutěžích. V roce 2008 dokonce ve Valencii, odkud pochází, získal 1. místo s podtitulem „nejlepší víno všech vín oblasti Valencie“. Poslední skupinou vín, kterou dnes značka Anecoop představuje je Icono. Pod tou se skrývá Icono Cabernet Sauvignon, Icono Chardonnay, Icono Merlot a Icono Syrah.

Za svá vína získala společnost Anecoop četná národní a mezinárodní ocenění. V současnosti Anecoop vyváží svá vína do 42 zemí světa. Nyní se po bok těchto zemí může zařadit i Česká republika. Více informací najdete na: www.anecoop-vino.cz a www.facebook.com/AnecoopVino. Vína jsou k dostání na e-shopu: www.anecoop-vino.cz.

Zanechte komentář