Na BIOSLAVNOSTECH 2012 se holdovalo špaldě a slavilo 20. výročí firmy

Staré Město pod Sněžníkem, 16. července 2012 – Do areálu společnosti PRO-BIO, s.r.o. ve Starém Městě pod Sněžníkem dorazilo druhou červencovou sobotu rekordních 2 200 návštěvníků. Sedmý ročník BIOSLAVNOSTÍ zvané „špaldové“, věnovala společnost PRO-BIO, s.r.o. této tradiční a zdravé plodině, která ve vývoji firmy i v jejím současném podnikání hraje velmi důležitou roli.
„Špalda byla plodina, s níž jsme v roce 1992 začínali. Místo, kde první špalda v Československu po mnoha letech opět vyrostla, připomíná dnes informační tabule“, objasňuje zakladatel a jeden ze spolumajitelů firmy Ing. Martin Hutař. Na BIOSLAVNOSTECH mohli návštěvníci ochutnat špaldové pečivo, rizoto, dezert, sušenky, kafe a další občerstvení z této chutné a nutričně velmi bohaté plodiny.


Tradiční trh se stánky nabízejícími pestré biopotraviny a ekologické produkty doplnil bohatý program pro dospělé i děti. Své zkušenosti s biopotravinami a zajímavé tipy předávali například gastronomický guru Pavel Maurer, výživová poradkyně Zdeňka Kolláriková nebo biopekařka Michaela Holaňová. Všechny zúčastněné překvapil gigantický 130 kg dort, který věnoval tým zaměstnanců k 20. výročí firmy jejím zakladatelům. „Na dort jsme použili celkem 720 vajec a byl zhotoven z 8 druhů korpusů“ prozradila jeho autorka paní Zdeňka Zendulková z cukrárny Karamel. Malé návštěvníky potěšilo loutkové představení o Udatném Špaldíkovi z království BIOHARMONIE. Usměvavá dvojice Špaldíka a Hrašinky v živém provedení pak provázela děti po celý den.

Večer patřil hudebnímu programu, v němž excelovala dnes již legendární bigbítová kapela Plastic People of the Universe. Podle slov Martina Hutaře jsou si svérázná hudba a alternativní způsob zemědělství velmi blízké. „Myslím, že to jak děláme zemědělství a zpracováváme bioprodukty má filozoficky mnoho společného s alternativními kapelami, které na BIOSLAVNOSTECH vystupují. Dobrý zemědělec i dobrý muzikant musí pochopit podstatu toho, co dělá, aby mohl vytvořit něco poctivého a přesvědčivého“, vysvětluje.

Letošní vysoká návštěvnost BIOSLAVNOSTÍ a ohlasy návštěvníků dokazují stále vzrůstající zájem o kvalitní biopotraviny. BIOSLAVNOSTI pořádá firma PRO-BIO, s.r.o. tradičně od roku 2006 vždy druhou červencovou sobotu. Již dnes je určený termín těch dalších, bude to 13. července 2013 a firma je věnuje pohance.

Zdroj:

www.probio.cz

www.bioweb.cz

Zanechte komentář