PRIBINÁČEK SLAVÍ ŠEDESÁTKU – HODNĚ ZDRAVÍ !!!

Pribináček.Marketa HrubesovaPraha, 12. února – Kvalitu a chuť PRIBINÁČKU otestovala  nejpřísnější porota. Už tři generace spokojených zákazníků, kteří potvrzují obrovskou oblibu této legendární lahůdky. Letos je tomu 60 let, co si první labužníci odnášeli tvarohovo-smetanový dezert vyrobený podle jedinečné české receptury.

Víte, proč vlastně PRIBINÁČEK vznikl? 

Bylo krátce po 2. světové válce a děti potřebovaly skutečně hodnotnou výživu plnou vápníku, aby se mohly správně vyvíjet. Mlékárny v Přibyslavi tak přišly s novinkou – vydatným čerstvým mléčným dezertem s názvy EVA, BIVOJ nebo MOCCA. A protože šlo nejen o kvalitní, ale pro děti také velmi chutný zdroj výživy, jeho spotřeba prudce rostla. V roce 1954 jej v mlékárně Pribina překřtili na PRIBINÁČEK a začala se psát dnes již šedesátiletá úspěšná historie této legendární značky.

Obliba PRIBINÁČKU rostla tak rychle, že ho závod Pribina nestačil vyrábět. Úřady proto nařídily mlékárně, aby jeho recepturu předala i ostatním mlékárnám v tehdejším Československu a výrobek si tak mohly vychutnávat i děti z ostatních koutů republiky. Tak jednoduše se tehdy konkurence dostala k naprosto jedinečnému výrobnímu tajemství. Navzdory tomu zůstává právě PRIBINÁČEK dodnes symbolem dezertů pro děti. „Tajemství PRIBINÁČKU je ukryto zejména v jeho původní, nijak komplikované receptuře, kterou tvoří převážně kombinace tvarohu a smetany. Toto chutné

spojení spolu s neodmyslitelným kocourkem na obalu je základem úspěchu značky,“ říká marketingový ředitel Jan Dietl.

Sortiment PRIBINÁČKU po dobu existence značky prošel významným vývojem. V 60. letech jej v Pribině vyráběli dokonce v šestnácti příchutích, včetně zeleninové. Dnes je v prodeji kromě klasického PRIBINÁČKU v mnoha příchutích také řada specialit – TYČINKA, PIŠKOTÍK, MIXÍK A OVOCÍK.  Veškeré inovace nicméně stále spojuje osvědčená kombinace tvarohu a smetany – tak oblíbená našimi dětmi.

V České republice je dnes jen málo značek, které za sebou mají tak silnou tradici, jako má PRIBINÁČEK. Šedesáté narozeniny jsou proto důvodem k velké oslavě. A právě pro ty, kteří si chtějí zavzpomínat na své dětství, připravil PRIBINÁČEK překvapení: „V rámci oslav jsme se rozhodli přijít na trh s limitovanou edicí dvou nových příchutí pro dospělé, kteří si PRIBINÁČEK pamatují ze svého dětství,“ prozradil marketingový ředitel Jan Dietl s tím, že obě novinky – KÁVA a KARAMEL – budou k dostání pouze v letošním narozeninovém roce. Mimo zmíněné edice přichystal PRIBINÁČEK také celou řadu aktivit a soutěží pro své nejmenší fanoušky. Sledovat je můžete na

www.pribinacek.cz nebo na facebook.com/pribinacek.cz.

Zanechte komentář