Kitchen & The City

První offline kuchařka, s jejíž autorkou si můžete online povídat!
Milujete život? V tom případě milujete jistě i jídlo a všechno, co se točí kolem něj. Jídlem posedlá a kuchařským uměním oplývající je i stále stoupající hvězda kulinářského blogerského světa Petra Davidová, která po desítkách let vaření a dvou letech úspěšného blogování vydává svou první offline kuchařku nesoucí název jejího foodblogu: Kitchen and the City.

Minimálně osmdesát čtyři z 84 receptů, které v kuchařce najdete, vám doporučujeme zařadit do vašeho kuchařského „to do“ listu. Díky fotografiím, které má na svědomí jedna z Petřiných dcer, lifestylová blogerka Dominika, jim totiž snadno podlehnete. Stereotypu se bát nemusíte, protože se díky rozmanitosti receptů ocitnete jednou v Čechách minulého století, podruhé v nejmodernější Evropě a neminete ani tradiční Asii. Ať už obaleni v cukru, zasypáni chilli papričkami nebo až po uši v rýži, vězte, že tahle cesta vás bude bavit. Náročnosti se bát nemusíte, všechny recepty počínaje pravou thajskou Tom Yum polévkou s receptem přímo ze srdce ostrova Ko Samui, steakem s hříbkovým máslem, rajskou omáčkou s perníkem a konče kandovanými fialkami, raw nebo ombré dortem, hravě zvládnete. A kdybyste si přece jen chtěli o nějakém receptu popovídat, neváhejte Petře napsat na její mail kitchenandthecity@gmail.com, instagram.com/kitchenandthecity nebo na facebook.com/kitchenandthecity.
Kromě receptů se na 224 stranách seznámíte i s téměř celou Petřinou rodinou a nepřijdete ani o pár vtipných historek z jejího života.

Co v kuchařce najdete?

PŘEDKRMY A SALÁTY
Kouzlo švédských stolů spočívá v jejich rozmanitosti. To jemné ochutnávání, přemýšlení, co dřív, touha, aby tahle gurmánská seance nikdy neskončila. Předkrmy a saláty jsou stejné. Můžete si hrát, přidávat ingredience dle libosti a můžete si jich užít několik najednou. Dokonalost servírovaná v malých, ale o to šťavnatějších dávkách.

POLÉVKY
Předehra? Vůbec ne! Dnes, stejně jako před mnoha a mnoha lety, je polévka vděčným hlavním chodem, a kdo jí pohrdá, ještě neochutnal ty na stránkách v kuchařce Kitchen and the City. Mimochodem, věděli jste, že ty masové vynalezli Francouzi? A jak nám chutnají! Stejně slastně jako francouzský polibek!

HLAVNÍ JÍDLA
Kde se dobře vaří, tam se dobře daří, to všichni dobře víme. Možná by toto staré dobré rčení ale chtělo nějaký ten moderní update. Kde se dobře vaří z čerstvých surovin, tam se daří úplně nejlíp! Sice se to už tak nerýmuje, ale je to pravda pravdoucí.

ASIE
Když byť jen jednou jedinkrát navštívíte Asii, zamilujete se. Na první pohled, na první dotek, na první přivonění a nakonec i na první ochutnání. Asie chutná jinak. Je unikátní, sexy a sladce ostrá!

DEZERTY
Dezerty k životu nepotřebujeme. Ale chceme je! Všichni je milujeme, protože jsou jednou z těch malých radostí, které dělají život životem. Jsou navíc dokonalým antidepresivem! A ty domácí, ty jsou ze všech nejsladší, jsou totiž připravované s pořádnou porcí lásky.

SVÁTKY
Svátky jsou tak kouzelné, láskyplné a voňavé! Když nestresujete. Nemusíte mít všechno do puntíku uklizené ani nemusíte mít napečeno o pět druhů víc cukroví než vaše tchyně. Jediné, co musíte, je užít si svátky s radostí. A samozřejmě u toho nedržet dietu!

K zakoupení zde: www.grada.cz

Zanechte komentář